HabariMilele FmSwahili

Msichana wa miaka 4 akatwa vidole na babake Kirinyaga

Msichana wa miaka minne anauguza majeraha katika hospitali ya Kerugoya Level 4 kaunti ya Kirinyaga baada ya kukatwa vidole na babake.Inadaiwa baba huyo alimkata vidole mtoto wake nyumbani kwao katika soko la Kagio. Haijabainika kilichompelekea baba kuchukua hatua hiyo.

Show More

Related Articles

One Comment

  1. This design is wicked! You obviously know how to keep a reader entertained. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost…HaHa!) Wonderful job. I really loved what you had to say, and more than that, how you presented it. Too cool!

Leave a Reply

Your email address will not be published.