Kameme FmKameme Fm News

CS Joe Mucheru gwikinyia mbere ya kamiti ya Senate

Muthia muthia minister wa mohoro na ukinyaniria Joe Mucheru ni ekinyirie mbere ya kamiti ya Senate igie mohoro na ukinyaniria niguo gucokia ciuria cigie kuhorio kwa mitambo ya nyumba imwe cia mohoro.
 
Mucheru ni augire gitumi kinene gia gukorwo ategucokia kiuria kiu ni gukorwo ni kuri na ciira wigii kuhorio kwa mitambo iyo wambikitwo igoti-ini oro hamwe na gukorwo ikinya riu riatacukirio ta njira ya guthaitira ugitiri wa bururi.
 
Mwena-ini wake muikariri giti wa kamiti iyo Gedion Moi augire ni Akenya marenda kumenya gitumi gia kuhorio kwa mitambo iyo na uguo no meguthii na mbere na guthing’eriria minister kumahe uhoro makiria.
 
Show More

Related Articles